chovatelská stanice

Aktuality 2017

13. 7. 2017

Po více než půl roce přináším aktuální zprávy z naší smečky. Už ani nepíšu z chovatelské stanice, protože pěkných pár let už nechovám. Jsme stále ve stejné sestavě, jen o něco starší. Andulka oslavila již své desáté narozeniny, Kačenka deváté, Čokýnek jedenácté, Eliska dokonce dvanácté .... A za pár dní budou mít šest let naši nejmladší - Míša a Mikeš.

Co se týče zdravotního stavu - vše stále stejné, jen Kačenka se před dvěma měsíci začala potýkat s dýcháním, jakoby chroptěla, neměla na nic náladu. Prvotní vyšetření vypadalo, že by se mohlo jednat o laryngitidu a podle toho byla i nasazena léčba. Bohužel zlepšení nenastalo, takže po pár dnech následovalo vyšetření v mírném uspání, doktor jí důkladně prohlédl nos, krk a udělal CT vyšetření. To bohužel odhalilo rostoucí lymfom v nosní dutině. Následovala chemoterapie, léčba kortikoidy a naštěstí nastalo zlepšení. A to do té míry, že v současné době je Kačenka zase v původní kondici, veselá, rošťácká, extrémně mazlivá. Přibrala, zlepšila se jí srst i pohled. Stále podáváme kortikoidy, ale postupně snižujeme dávky. Při všech vyšetření Kačenky udělal doktor pochopitelně i ultrazvuk srdce a dozvěděla jsem se velice příznivou a navzdory lymfomu skvělou zprávu - Kačenka je v devíti letech HCM negativní!

Z této zprávy mám opravdu moc velkou radost, protože některé chovatelky, ač samy chovají na HCM nosičích a sami mají HCM pozitivní potomky, mě neustále vyčítají, že jsem chovala na Andulce, která je po HCM pozitivní Elis. Jenže rozdíl mezi jimi a mnou je obrovský. Zatímco já jsem v době chovu na Andulce měla velmi málo informací, ony se již mohou rozhodovat na základě nových poznatků. Navíc dostatečné informace mám i na svém webu, nikdy jsem nic netajila a majitelé mých koťátek vždy dostali otevřené a pravdivé informace. O Andulčiných dětech mám dostatečný přehled, i ti nejstarší, stejně jako Kačenka, jsou stále v pohodě.Aktuality 2016

10. 10. 2016

Jsem ostuda, stránky už nejsou aktualizované více než rok. Stydím se, ale zase na druhou stranu je dobře, že u nás není nic nového co se týče naší čtyřnohé smečky. A to je vlastně pozitivní, všichni se těší dobrému zdraví, nikdo nás zatím neopustil (a to pro jistotu důkladně zaklepávám na dřevo) a doufám, že to ještě nějaký rok takhle vydrží. Jen jsou kočičáci oproti loňsku o rok starší, někteří i o nějaké to kilo těžší, ale všichni stále spokojení.

Co se týče mě a mého bývalého chovu, občas se objeví nějaká slépka, co hodnotí a pomlouvá, aniž by byla aspoň schopná si přečíst web (opravdu jsem neměla v chovu co tajit) a šíří hysterické výlevy. Ale mě nemůže rozhodit někdo, kdo o mě neví nic, kdo začal chovat v době, kdy já jsem už dobrovolně skončila kvůli pohodě své kočičí smečky, nikoliv že by mi HCM zlomilo chovatelský vaz. Když jsem začala s vyšetřováním HCM, tak ona neměla ani jednu britku. Takže asi tak. Chovatelský svět je někdy hodně praštěný a jsem ráda, že tam už nepatřím a že mám svůj okruh přátel. A stále se ujišťuji, že jsem jako chovatel dělala vše pro pohodlí a zdraví nejen svých koček, ale i odchovů. Mám stále zpětné reakce o životě většiny koťátek a jsem za to moc vděčná. Jestli je podle těch chovatelů, co sami sebe považují za TOP, dobrý jen ten, kdo každé 3 roky obměňuje chovatelský materiál, tak jsem holt z jejich pohledu špatný chovatel. Pro mě je ale důležité především to, jak se ke svým kočkám chovám, že je nevykopu o dům dál, abych se posunula v chovu, ale svým kastrátům se odměním tím, že je nechám válet se u mě na gauči až do konce jejich dnů a že budu připravená je vyprovodit i na té poslední cestě. Vím, že tím jsem jim prospěšnější a oni mi mou lásku oplácejí.Aktuality 2015

30. 8. 2015

Nedávno jsem se zmiňovala o "kauze Čoky", tak se k ní znovu vracím na samostatné stránce.

17. 8. 2015

V neděli oslavila už páté narozeniny naše černá trojka z vrhu H. Jsem moc ráda, že prostřednictvím facebooku jsem stále ve spojení s majitelkami Hawkieho i Blackie. Malá černá Helča zůstala u nás a i když stále nemá ráda mazlení, tak jí zůstala akční a zvídavá povaha. Ze všeho nejradši mě sleduje u jídla a zkouší něco vyloudit. Tak černoušci, přeji vám ještě minimálně dvakrát pět let!

11. 8. 2015

V uplynulém půlroce jsem web poněkud zanedbávala, jsem více aktivní na svém facebookovém profilu, ale protože ne každý facebook používá, pokusím se polepšit a alespoň doplním některé "resty" za uplynulé období.

2. srpna uplynulo již šest let od narození našeho rekordního vrhu. Sisinka tenkrát porodila 9 koťátek. Bohužel jeden kocourek zemřel do týdne, ale ostatních osm sourozenců jsme odchovali v pohodě a vyrostli z nich úžasní mazlíci a krasavci.

21. července před čtyřmi lety se narodil první a zároveň poslední vrh naší Puntičky. Doma zůstala Míša a Mikeš a zejména s Mikešem se ani trochu nenudíme. Stále vymýšlí nějaké kulišárny. Všechno nejlepší koťátka!

8. července před čtyřmi lety porodila Sisinka svá poslední koťátka. Byla to nádherně strakatá šestka, tři kluci zůstali doma a dělají nám radost, Lukas sklízí výstavní úspěchy ve Švédsku a jsou po něm další krásná koťátka, stejně tak i po jeho sestřičce Laolce v Ostravě.

2. června slavila naše černá Agi své sedmé narozeniny. Pevně věřím, že slavili i její bráškové Dastýnek a Dejleček, bohužel delší dobu nemám o nich žádné zprávy.

31. května spolu s Macíkem, který u nás zůstal, oslavila koťátka z vrhu K své čtvrté narozeniny. Byla to zároveň poslední koťátka naší Andulky. Všechno nejlepší moje Klubíčka!

22. května oslavil dokonce jž deváté narozeniny náš milovaný Čokýnek. Když jsem napsala na svůj facebookový profil přáníčko a popsala jsem, jaké zdravotní problémy ho v uplynulém období trápily, nestačila jsem se divit, co dokáže pár zaslepenců. Více se k této kauze brzy vrátím. Věřím, že navzdory nemoci, nám Čokýnek ještě nějakou dobu bude rozdávat radost a svou milou přízeň. Čoky je kocourek, který se mi zasekl do srdíčka hodně hluboko, miluji ho a jsem moc vděčná nizozemské chovatelce, že mi ho svěřila.

19. května byl narozeninový den pro koťátka z vrhu E - naše Esíčka oslavila již šesté narozeniny. Všechno nejlepší a ať ještě dlouho děláte radost svým páníčkům!

24. dubna slavíme dvojí narozeniny - jako první (a nejen v přeneseném slova smyslu, neboť ona je u nás stále jednička) oslavila již desáté narozeniny naše šéfová Eliska. I přesto, že je HCM pozitivní, je stále bez prášků, bez příznaků nemoci, je stále stejně aktivní a praštěná, jako byla v den, kdy k nám přišla. Mám moc velkou radost, že žijí i její sourozenci, především proto, že oba jejich rodiče již přemohla HCM. Elisko a sestřičky s bráškou, ještě hodně zdravíčka a dlouhá léta!

A téhož dne uplynulo již sedm let od narození prvních Andulčiných koťátek. Kačenka zůstala u nás doma a i ona je stejně jako její babička a maminka stále aktivní a super mazlivá, jako byla od mala. Všechno nejlepší, naši Cvrčci!

6. dubna oslavila sedmé narozeniny naše strakatá dosti zakulacená, ale pořád stejně mazlivá Sisinka. I jí přejeme ještě dlouhá léta, jen to nějaké sádlíčko by mohla dát dolů ;-)

1. února oslavila své již osmé narozeniny koťátka narozená jako první v naší chovatelské stanici. Všem přejeme ještě dlouhá léta

přání áčka

1. 1. 2015Prohlašuji, že se zříkám odpovědnosti za případný výskyt a úmrtí na HCM u potomků Best Suzi from Eli’s Castle, CZ a Bastien Baghera from Eli's Castle, CZ.
Best Suzi byla prodaná do chovu, majitelka byla upozorněna na pozitivitu matky kočičky a požádána o vyšetření na HCM. Paní Krušandlová sice tvrdí, že kočičku nechala vyšetřit, avšak o tom nepředložila jediný důkaz ani mně, ani Základní organizaci, kde byla členem než vystoupila z SCHK kvůli prohřešku proti chovatelskému řádu (odchov koťat bez průkazu původu - více informací naleznete zde na samostatné stránce).
Pokud budete v budoucnu někdo kupovat koťátka po Best Suzi, požadujte předložení certifikátu o vyšetření na HCM.
Bagíšek byl prodaný na mazlíka, majitelka ho přesto uchovnila. Požádala mě o souhlas do chovu, ten jsem jí ale odmítla dát z důvodu výskytu HCM pozitivity u jeho matky Bluewhite Elis. Paní Kopecká přesto na Bagíškovi odchovala minimálně dva vrhy koťat bez průkazu původu. Jeden z tehdy narozených kocourků již na HCM zemřel - více informací naleznete zde na samostatné stránce.

Zároveň děkuji všem ostatním majitelům mých koťátek, kteří dodrželi kupní smlouvu. Koťátkům poskytli skvělé domovy, nemůžu si přát víc, než aby takové milující majitele měla všechna naše budoucí koťátka.© Eli's Castle, CZ • All rights reserved • webdesign by Alena Cihlářová