chovatelská stanice

Annie Blackburn from Eli's Castle, CZ

barva: BRI a - britská modrá

datum narození: 1. 2. 2007

otec: EC Herbert Itoka - BRI c 03

matka: Bluewhite Elis First Chance, CZ - BRI a 03

krevní skupina: B

přezdívky: Andulka, Andulína, Bambolína, Mimís ...

PKD: DNA test - negativní

HCM:
29. 9. 2008 - negativní
12. 3. 2009 - negativní
5. 3. 2010 - negativní

Rodokmen

Výstavy:


místo a datum třída ocenění posuzovatel dosažený titul
Olomouc - 2. 12. 2007 9 V E. Reijers chovnost na dva roky
Příbram - 5. 6. 2010 9 V A. Shchukin chovnost na dva roky

Andulka se narodila v naší chovatelské stanici, je z našeho prvního vrhu. Při narození byla z koťátek největší, i když časem ji přerostla Adélka. Ale hned od narození bylo vidět, že má pěknou kulatou hlavičku. Napřed jsem zamýšlela Andulku prodat na mazlíčka, protože když koťata dorůstala, Andulka byla spíš zakřiknutější a moc se jí nechtělo seznamovat se s lidmi. Se sestřičkami byla nejspokojenější. Hledala jsem pro ni domov u starších manželů v klidnější domácnosti. Ale jak běžel čas a ostatní holky odešly, Andulka se moc upnula na Čokyho a vlastně i na mně. Když neměla sestřičky, začala se se mnou mazlit. A mně se najednou nechtělo ji prodat, nechtěla jsem ji odloučit od kamaráda Čokyho. A tak u nás Andulka zůstala a když se narodila Elisce druhá koťátka, pomáhala mamině tu smečku vychovávat.

Rozhodla jsem se, že s Andulkou zkusím jednu výstavu a uvidím. Vím, že Andulka ve veliké konkurenci modrých koček nikdy nezíská nejlepší ocenění, ale rozhodně to není kočička, která by neodpovídala standardu. Ba naopak, při své první výstavě, kde byla hned druhý den po dovršení desátého měsíce, jí posuzoval Eric Reijers a ocenil její pěknou srst, hezky kulatou hlavičku, malá a ze široka nasazená ouška, krásný tvar a barvu oka. Řekl o ní, že je to ještě teenager, ale že se slibně vyvíjí. Andulka v konkurenci dalších pěti o hodně starších kočiček získala známku výbornou bez pořadí, protože na prvních čtyřech místech byly kočičky už dospělé, minimálně o rok starší a za sebou ještě nechala další starší kočičku se známkou VD. Ale celkově mě na výstavě Andulka velmi příjemně překvapila, přes svou plachost byla klidná a nechala se bez protestů posoudit.

Andulka se stala poprvé maminkou 24. 4. 2008. Úplně v pohodě (po Elisčiných porodech císařským řezem neskutečné štěstí!) porodila čtyři koťátka – tři holčičky a jednoho kocourka, tři koťátka byla jednobarevná, jedna holčička byla celý taťka – dokonalá čokoládová bikolorka. Andulka je výborná mamina, o koťátka se vzorně starala, ale na rozdíl od Elisky je velice tolerantní a hodně brzy po porodu nechala ostatní kočky nakukovat do pelíšku.

S Čokýnkem měla ještě koťátka ve vrhu E, H, G a K. Po té byla vykastrovaná a užívá si zaslouženého odpočinku. Je stále velice mazlivá, ráda chodí i na procházku na zahrádku – v tom mě velice překvapila, protože začala chodit až ve vyšším věku a po kastraci a vůbec se nebála.

© Eli's Castle, CZ • All rights reserved • webdesign by Alena Cihlářová