chovatelská stanice

Archiv 2011


8. 12. 2011

Naše koťátka se mají u nás královsky, však je to na nich taky vidět, protože jsou den ode dne krásnější. Už by ale také ráda našla nové domovy, poznávala nové lidi a nové prostředí. Tato koťátka jsou na delší dobu poslední v naší chovatelské stanici, tak pokud se vám některé líbí a chcete mu poskytnout skvělý a hlavně trvalý domov, neváhejte mě kontaktovat.

A ještě dodatečně pozdrav od nádherného Espritka, který si užíval slunného podzimu na zahradě se svou kamarádkou Sally.

31. 10. 2011

Naše koťátka pomalu nachází nové domovy. Koncem října odjel k sympatické rodině do Prahy lilový King. Podle zpráv se dobře zabydlel a všechny oblažuje svým neustálým vrněním. Má tam i krásnou kočičí kamarádku Malvínku.

Po Kingovi nás opustila i krásná a mazlivá Laolka. Bude působit v chovatelské stanici Porubský květ a i ona se aklimatizovala velice rychle. Ačkoliv předtím psa možná viděla jen v čekárně na veterině, od prvního dne se suveréně pohybuje mezi krásnými papillony.

A v sobotu odjel lilovobílý Leo do Brna. V nové rodině bude mít kamarádku kočičku Lízinku.

Náš Ajsík byl den před svými prvními narozeninami na kastraci, kterou v pohodě zvládl. Doma se ještě dospal a večer už řádil s koťaty. Jen se občas díval, co mu to pod ocáskem chybí ;-). Teď už s ním necloumají hormony a je z něj pohodový kocour, což se začíná také projevovat na jeho apetitu.

Jeho sestřička Belinka dostala k prvním narozeninám krásný dortík:

26. 10. 2011

Od minulého zápisu kocourci z vrhu L neuvěřitelně zkrásněli. Dospělácká srst pomalu přebírá vládu nad kotěcí, oči se vybarvují a hlavně klukům se tvoří krásné kulaté kocouří hlavy - to je velký vklad Čokýnka, jeho kluci mají kulaté hlavy ještě před dosažením pohlavní dospělosti a ani po kastraci tuto výsadu neztrácejí. Jestli toužíte mít doma krásného a po rodičích velikého britského kocourka, nikoliv jeho napodobeninu, jak často nabízí množitelé tzv. čistokrevných britek bez pp, neváhejte a napište si o něj, výběr se pomalu zužuje. Taky Laolka je čím dál krásnější, hlavně jako každá tříbarevka má skvělou povahu. Puntiččiny holčičky mají ještě koťátkovskou srst, ale i ony ji brzy vymění za dospěláckou. Jestli vám učarovala noblesní povaha Michalky nebo chcete doma strakatého raráška, napište nebo zavolejte.

9. 10. 2011

Tento týden jsme se rozloučili se dvěma koťátky. Nejprve odcestoval až do Švédska červený harlekýnek Lucky, který tam bude působit jako chovný kocourek. Kocourka jsem vyprovodila až na letiště, kde jsem strávila několik příjemných hodin s jeho novou majitelkou. Věřím, že je Lucky v dobrých rukou.

A dnes odcestovala lilová krasavice Kristýnka, bude bydlet jako mazlíček ve Zlíně. Cestu zvládla v pohodě a pomalu se rozkoukává.

12. 9. 2011

Naše koťátka rostou jako z vody. Andulčini kocourci už mají dost přes 2 kg, Kristýnce do nich už moc nechybí. Všichni tři nedočkavě vyhlížejí nové páníčky.

Jejich sestřička Pusinka už do nového domova odjela. Velice brzy se zabydlela a skamarádila s devítiletým kocourkem, ten prý v její přítomnosti hodně ožil - bodejď! Kdo by taky dokázal odolat takové krásce!

Sisinčina koťátka už mají za sebou první očkování a jsou z nich už taky pěkní cvalíci. Baští už úplně všechno a skoro nikdy nenechají prázdný talířek. Nejtěžší z kocourků je lilovobílý Leo, i když na paty mu šlape Lister. Kromě Luckyho jsou ještě všichni volní a moc rádi by koncem října odešli do nových domovů. Rovněž jejich tříbarevná sestřička Laolka by ráda dělala svou veselou povahou společnost milovníkům této krásné a méně obvyklé barvy.

Malí Puntíci už taky zvládli první očkování úplně bez protestů. Rostou z nich krásné plyšové kuličky a momentálně se velice zdokonalují v rošťárnách.

Před čtrnácti dny jsem si udělala moc pěkný cyklistický výlet do Přibyslavi a navštívila jsem tam dva černoušky - Leonka (Good Luck) a Hokiška (Hudson Hawk). Z kocourků rostou nádherní obříci. Hokišek je ještě mladý, ale staršího brášku brzy dohoní. Jsem moc ráda, že mají tak krásný domov!

20. 8. 2011

Skončila mi dovolená, kterou jsem zcela věnovala všem koťátkům. Andulčina Klubíčka už mají za sebou dvě odčervení a jedno očkování. Na Pusinku se přijeli podívat její noví majitelé a moc se jim líbila. Ostatní její sourozenci na své nové páníčky ještě čekají. Jestli máte zájem o veselou a rozpustilou Kristýnku, nebo podnikavého a velice mazlivého Králíčka a nebo se vám líbí černý fráček Macíčka, neváhejte napsat!

Sisčini Lupínci taky už dělají veliké pokroky. Pořádají honičky sice ještě trochu neohrabané, ale každým dnem se zlepšují. Jsou to taky velicí jedlíci, každou mističku s baštou vyčistí během chvilky.

A Puntiččini Medvídci rostou do krásy. Taťka jim nadělil do vínku krásně husté kožíšky a úžasné kulaté hlavičky. Momentálně jsou ve fázi poskakujících králíčků a trénují šplh, v němž vyniká zejména Mišelínka, čímž mi připomněla šplhací výkony své maminky - první musela být na klíně a málokoho tam pustila.

29. 7. 2011

Andulčina koťátka pěkně rostou. Mají za sebou odčervení a příští týden půjdou na první očkování. Už je z nich pěkně veselá banda roztomilých rošťáčků. Největší mazel a podnikavec je Králíček. Macíček je taky veliký mazel, pořád rád vysedává na klíně a nechá se hladit. Kristýnka zase s oblibou pořádá honičky s lilovým bratříčkem nebo se sestřičkou Pusinkou

Sisčiným koťátkům jsou dnes tři týdny. Jsou taky pěkně čilá, ostatně jako všechna Sisčina koťátka. Brzy začnou ochutnávat i něco víc než jen maminčino mlíčko a určitě jim bude hodně chutnat. Představují se vám již na samostatné stránce.

A do třetice všeho dobrého - ve čtvrtek přivedla na svět svá první koťátka naše Puntička!!! Ze začátku to nevypadalo moc dobře, první klouček šel nožičkama napřed, musela jsem jí pomoci, druhý kocourek byl hodně dlouho v porodních cestách a bohužel se narodil mrtvý, ale pak v krátkém sledu přišla na svět velmi lehce ještě tři koťátka. Puntička má tedy dva chlapečky - červenobílého a krémovobílého a dvě holčičky - lilovou bikolorku a modřeželvovinovou bikolorku! Tahle barvička má v naší chovatelské stanici premiéru. Otcem koťátek je nádherný modrý Incognito vom Zigeunerboden. Tímto moc děkuji paní Pozlerové, že svolila ke krytí.

17. 7. 2011

Máme nová koťátka!!! V pátek 8. 7. přivedla na svět Sisinka svoje třetí koťátka. Barvičky jsou velice pestré, i když moc si s barvením hlavu nelámala. Zkopírovala tři koťátka ze svého prvního vrhu - čokoládového a červeného harlekýnka a čokoládově želvovinovou bikolorku. Navíc přidala ještě barvičky lilovou a lilovo bílou, která se jí zřejmě zalíbila u Andulky a navrch přidala krémovo bílou. Kromě tříbarevné kočičky jsou to všichni kluci. Brzy vám je představím na jejich stránce.

Andulčina koťátka pěkně rostou a taky pěkně lumpačí. Jsou z nich už ta správná akční koťata, co tráví den v honičkách a postupném prozkoumávání domu, ale pak zase rádi zalezou k mamince, aby si cucli jejího mlíčka a nechali se od ní opečovávat. I když na péči mají kromě ní ještě Kačenku a Aginku. Ostatní smečka si s nimi ráda hraje a babička Elis je učí, kdo je doma generál.

17. 7. 2011

Klubíčka za ty tři týdny, co jsem byla pracovně velmi vytížená, udělala velké pokroky. Kromě maminčina mlíčka už zvládají tvaroh se žloutkem, vařené kuřecí masíčko, syrové hovězí a také zkouší granulky. Ty nejvíc chutnají Kristýnce. Ale hlavně jsou to už pěkně akční koťátka, pořádají honičky, i když ještě trochu neohrabaně, ale den ode dne se zlepšují. A taky jsou velice učenlivá na kočičí záchod - jeho účel pochopila velice rychle.

V minulých dnech jsem dostala nové fotografie Andulčiny prvorozené holčičky - Čokýnky. Má se velice dobře. A má pěkně početnou partu kamarádů - kromě nejstarší britské kočičky jsou to ještě dva kocourci - ragdoll a mainský mývalí obřík.

15. 6. 2011

Naše koťátka už mají 14 dní. Všechna už koukají a začínají se zajímat o okolní svět. Tentokrát jsou chlapečci daleko čipernější než holčičky, už se pokouší packovat mezi sebou. Všichni jsou ale už teď velicí mazlíci, rádi se nechají drbat na bříšku. Andulka je vzorná maminka a mrňousky si užívá.

Nedávno mi přišly fotografie dřívějších koťátek Andulky a Čokýnka, podívejte se, jací krasavci vyrostli z Espritka a Eileenky:

7. 6. 2011

Máme nová koťátka!!! Poslední květnový den přivedla naše Andulka na svět svoje miminka. Porod byl tentokrát rychlý a bez komplikací. Dalo by se říct, že Andulka udělala všechno dvakrát - máme dvě holčičky a dva chlapečky. Dvě koťátka jsou jednobarevná a dvě jsou bílotlapkatá. Po minulém černém vrhu si tentokrát vybrala jako základ lilovou barvu. Jedna holčička a jeden chlapeček jsou liloví, druhá holčička je lilovobílá a druhý klučík je černobílý - aspoň takhle využila Andulka svou oblibu v černé barvě. A zase lámala rekordy v porodních váhách. Oba klučíci měli 137 a 138 g! Miminka a maminka se mají dobře, Andulka má plný mléčný bar a koťátka ho stále využívají. A proč vrh K? Protože dva dny před Andulkou porodila její dcera Enynka pod mou chovatelskou stanicí čtyři krásné klučíky!

Minulý týden oslavila koťátka z vrhu D již třetí narozeniny. V tom shonu s miminky jsem ani nestihla udělat přáníčko, přesto na Dejlečka i Dastýnka stále vzpomínám. Aginka dostala zvláštní porci masíka navíc, ale moc si ji nevychutnala - slupla ji hodně rychle, aby se nemusela s nikým dělit :-).

17. 5. 2011

Už jsem dlouho neaktualizovala stránky, zatím u nás není nic převratně nového. S výstavami jsme si dali pauzu, teď nás snad budou čekat letní mateřské povinnosti. S určitostí už můžu tvrdit, že Andulka by měla koncem května přivést na svět svá koťátka. Jestli se povedlo krytí Sisinky a Puntičky, to je zatím ve hvězdách, protože probíhalo teprve nedávno. Koncem dubna jsme byli na pravidelném vyšetření na HCM. Tentokrát zatím jen s Čokýnkem a Sisinkou, protože Andulka už byla nakrytá a Puntička byla loni v červenci, tak ta má ještě čas. Výsledky jsou stejné jako loni, Čoky i Sisinka jsou HCM negativní.

24. dubna oslavila Eliska již šesté narozeniny a Kačenka své třetí narozeniny.
Sisinka pořád pečuje o své děti, i když Puntičce budou brzy dva roky. Pirátka si zase oblíbila malou černou Helču a nechce ji dát z tlapek :-D
Čokýnek na léto nabírá na váze a jeho srst houstne, zatímco všechny holky oblékají letní lehčí kožíšek.
Konečně je pěkné počasí a tak zvědaví chlupáčci sledují ruch v ulici.

8. 3. 2011

Nějak se mi zalíbily výstavy v Praze, tak jsem využila dobré kondice Sisinky a Puntičky a opět jsme zkusily štěstí v dobývání titulů. Tentokrát byl našim cílem hotel Pyramida. Příjezd k hotelu velice příjemný, parkování sice placené, ale v areálu hotelu, do výstavního sálu se dalo dojet výtahem, takže tady vládla spokojenost. Výstavní sál nebyl moc velký a bohužel také nebylo moc místa pro vystavovatele. Klece byly bohužel staré dřevěné, ale my jsme měly naštěstí s proskleným předkem. Ale to byly jediné nedostatky. Organizace šlapala dobře, posuzování bylo na čas a i přesto, že probíhalo vyhlašování Kočky roku, nebyl žádný skluz, ba naopak, BIS začala kolem čtvrté hodiny a celá výstava tak byla ukončena již ve 3/4 na 6, což je na sobotních výstavách jev docela neobvyklý.

Sisinka bojovala o poslední CACIB - a podařilo se jí ho získat. Paní Tarabini se líbila Sisčina robustní postava a krásné rozložení pastelových barev. Kde máme drobné nedostatky, to je nám jasné, ale s Čokýnkovou pomocí se je daří odstraňovat.

Ačkoliv jsem si myslela, že s Puntičkou bude posouzení též snadné jako se Siskou, velice jsem se mýlila. Zatímco na předchozí výstavě v půlce ledna paní Hämälainen velice vyzdvihovala krásné zbarvení Puntičky, zejména sytě červenou a ČOKOLÁDOVOU barvu, tak tentokrát jsme narazily. Sice se mi párkrát stalo, že jsem byla dotazována, zda se jedná skutečně o čokoládovou (bylo to vždy tam, kde bylo posuzování za umělého světla, ale po vysvětlení, že ze spojení, ze kterého je, nemůže být černá, tak tentokrát jsem narazila na zatvrzelý odpor pani Andersson, která tvrdila, že Puntička je černě želvovinová harlekýnka. Nic nepomohlo vysvětlování, že z toho spojení prostě černá být nemůže, že je to můj odchov, že mám doma jediného kocoura, který je čokoládový bikolor, že jsem kočičku rodila a od mala vychovávala a denně se dívala na její ČOKOLÁDOVOU barvu. Paní Andersson nás odkázala na výstavní výbor, kde jsem paní Říhové předložila kopii rodokmenu a pro jistotu jsme se šly podívat na denní světlo. Paní Říhová prohlásila, že kočička je ČOKOLÁDOVĚ želvovinová a poslala nás zpět k paní Andersson, že jí mám ukázat Puntičku na denním světle. Leč ve stejném místě, kde paní Říhová viděla ČOKOLÁDOVOU, viděla pani Andersson černou. Přitom je jedna velice jednoduchá pomůcka - po rozhrnutí černé srsti je vidět modrošedou kůži, kdežto po rozhrnutí čokoládové srsti je jasně vidět světle hnědá kůže. Trvala jsem na svém a odmítla přeřazení v barvě, protože to by geneticka dostala opravdu na frak. Takže nás paní Andersson poslala opět na výstavní výbor s tím, aby nás přeřadili k jinému posuzovateli. Tak se také stalo a aniž by nová posuzovatelka paní Tarabini věděla, proč jsme k ní byli dodatečně přeřazeni, posoudila Puntičku jako ČOKOLÁDOVĚ želvovinovou harlekýnku a do posudku jí ještě napsala EX BARVA!!!

3. 3. 2011

V neděli 13. února jsem se vypravila do Prahy podívat se na výstavu koček, tentokrát jen jako návštěvník. Po delší době se měla na výstavě představit čokoládově želvovinová bikolorka Feminka a svou výstavní premiéru si měl odbýt její bráška Falco. Přijela jsem zrovna ve chvíli, kdy byl Falco na posouzení a všem se moc líbil. Vyrostl z něj nádherný obrovský kocour! Feminka je po koťátkách v pěkné kondici, oba získali právem svůj první CAC.

V sobotu 26. 2. odcestoval do nového domova červenobílý Garfík. Bydlí teď v Ostravě v sympatické rodince. Po krátkém počátečním ostychu je z něj vrnící mazlík.

10. 2. 2011

Upravila jsem stránku kontaktů - nová telefonní čísla!

6. 2. 2011

Aktuality opět v nouzovém režimu, protože notebook je opět "v nemocnici"!

Po delší době jsme se vypravili na výstavu. Tentokrát jela Puntička s pokusem o získání druhého CACu. Výstava se konala v Praze v hotelu Clarion a stejně jako loni nezklamala. Prostředí nádherné, organizace šlapala na jedničku s hvězdičkou. Puntičku posuzala finská posuzovatelka Satu Hämäläinen a byla z Puntičky moc nadšená. Moc se jí líbila stavba těla, krásná kulatá hlava s velikýma kulatýma očima (a že je Puntička dovede vyvalovat!). Moc oceňovala krásné syté barvy a to, že jsou pěkně oddělené. Poprvé se mi stalo, že se posuzovatelka neptala, zda je kočička skutečně čokoládová a né černá, stačilo jen rozhrnout srst! Puntička je v zimní kondici a moc jí to sluší. Svůj druhý CAC si doopravdy zasloužila. Navíc byla velice klidná a pohodová, skoro celou výstavu prospala, pokud ovšem nesledovala kocourka naproti, který si hrál s mávátkem. Za odměnu takové taky dostala, ale po návratu domů moc dlouho nevydrželo, kotěcí smečka z něj udělala hodně brzy trhací kalendář ...

Do nového domova odjela čokoládovobílá Belinka. Zůstala v našem městě a jako společníky má černého kocourka Kubíčka a černou fenečku Angie. Na nové prostředí i kamarády si zvykla velice rychle.

Přišly také další fotografie Leonka (Good Luck) a jeho mladšího brášky Hawkieho. A také Espritek se pochlubil - přišla mu kokarda a potvrzení o přiznání titulu Premior.

A následujícími fotografiemi se ještě vracím k velkému úspěchu Gwendulky, která získala na výstavě v Novosibirsku titul Best of Best.

11. 1. 2011

Konec roku je u nás vždy ve znamení velkého pracovního vytížení takže jsem opět zanedbávala stránky. Do nového roku jsem vstoupila už jako členka Bohemia Cat Clubu, který je zastřešuje mezinárodní organizace WCF. Našim koťátkům už vystavuje rodokmeny tato organizace. S SCHK jsem se definitivně rozloučila, jaké mě k tomu vedly důvody sem dopíšu později.

Teď především novinky z naší chovatelské stanice. Koncem listopadu jsem odvezla do nového domova černého Hawkieho. Stěhoval se ke svému staršímu bráškovi Leonkovi (Good Luck) a já jsem byla moc zvědavá, jak kocourek vyrostl a hlavně jak na sebe budou kluci reagovat. První seznámení proběhlo přes přepravku, pak byl Hawkie vypuštěn a začal prozkoumávat svůj nový domov. Byl úplně v pohodě, o Leonkovi si patrně myslel, že je to naše Agi (však si jsou moc podobní!). Leonek se malounko urazil a trucoval v posteli, ale byl láskyplně utěšován. Ovšem za dva dny už byli kluci kamarádi a teď se bez sebe neobejdou. Jsem moc ráda, že mají tak skvělý domov.

Necelý měsíc po Hawkiem se stěhovala do nového domova mazlivá Hepinka. Nebydlí daleko, je v Brně a dokonce hodně blízko u Adélky z našeho prvního vrhu. Hepinka má za spolubydlící nádhernou tříbarevnou Rájenku, která pochází z chovatelské stanice Lege Artis a je dcerou našeho Čokýnka! Obě holky se mají nádherně, jsou v dobrých rukách.

Úžasná zpráva přišla z Novosibirska - Gwendulka získala na výstavě Best of Best!!! Moc gratulujeme!!! Zde je odkaz na krátké video - na výstavě natáčela i televize a Gwendulka je na začátku i na konci reportáže.

V období, kdy jsem neměla čas na aktualizaci webovek, jsem dostala spoustu nádherných fotografií našich odchovaných koťátek a tak se ráda s vámi o ně podělím.

V prosinci se zúčastnil Espritek výstavy v Olomouci. Moc se líbil, dostal krásný posudek a nominaci do BIS. Zde byl sice poražen krásným modrým kocourkem, ale přesto máme z jeho úspěchu velikou radost. Espritek tak získal titul Premior.Prohlašuji, že se zříkám odpovědnosti za případný výskyt a úmrtí na HCM u potomků Best Suzi from Eli’s Castle, CZ a Bastien Baghera from Eli's Castle, CZ.
Best Suzi byla prodaná do chovu, majitelka byla upozorněna na pozitivitu matky kočičky a požádána o vyšetření na HCM. Paní Krušandlová sice tvrdí, že kočičku nechala vyšetřit, avšak o tom nepředložila jediný důkaz ani mně, ani Základní organizaci, kde byla členem než vystoupila z SCHK kvůli prohřešku proti chovatelskému řádu (odchov koťat bez průkazu původu - více informací naleznete zde na samostatné stránce).
Pokud budete v budoucnu někdo kupovat koťátka po Best Suzi, požadujte předložení certifikátu o vyšetření na HCM.
Bagíšek byl prodaný na mazlíka, majitelka ho přesto uchovnila. Požádala mě o souhlas do chovu, ten jsem jí ale odmítla dát z důvodu výskytu HCM pozitivity u jeho matky Bluewhite Elis. Paní Kopecká přesto na Bagíškovi odchovala minimálně dva vrhy koťat bez průkazu původu. Jeden z tehdy narozených kocourků již na HCM zemřel - více informací naleznete zde na samostatné stránce.

Zároveň děkuji všem ostatním majitelům mých koťátek, kteří dodrželi kupní smlouvu. Koťátkům poskytli skvělé domovy, nemůžu si přát víc, než aby takové milující majitele měla všechna naše budoucí koťátka.© Eli's Castle, CZ • All rights reserved • webdesign by Alena Cihlářová