chovatelská stanice

Archiv 2012


14. 10. 2012

Díky minulému zápisu se mi ozvali majitelé Pusinky (Kisses) a tak se vysvětlilo nedorozumnění s mailem. Pusinka je již od března vykastrovaná a já děkuji majitelům za dodržení kupní smlouvy. Z Pusinky vyrostla moc krásná kočička.

Další milý mail přišel od majitelů Lea. I ten má za sebou kastraci a roste z něj krásný kocourek.

Bohužel stále nemám zprávy ani kontakt s majitelkou Martínka, o majitelce Kristýnky jsem ztratila iluze už dávno, ta ji kupovala vyloženě s cílem podvést mě, a mě moc mrzí, že jsem její trik neprohlédla včas, nikdy bych ji tu krásnou lilovou princezničku neprodala.

U nás zatím kromě kastrace Lancíka nic nového není. I on ji zvládl v pohodě, bolístka je zahojená a tak se z něj zase stalo hravé rozpustilé koťátko, i když trošku přerostlé.

Dostala jsem několik fotografií Melody, zde je jedna z oslavy prvních narozenin a druhá je z výstavy.

Ze Švédska se ozvala Ann-Brit, Lukas má již dva CACIBy a pro třetí zahraniční si pojede do německého Mnichova. Budeme mu držet palce, aby byl i tam tak úspěšný jako ve Švédsku, kde získal několik nominací. Mnichov je sice blíž než Švédsko, ale pořád ještě dost daleko, ale třeba někdy přijede na výstavu do Česka nebo do Rakouska a já uvidím Lukase osobně. Zatím se musím spokojit s fotkami - na těch se mi líbí moc!

A jako již tradičně - připomínka narozenin a výročí:

16. srpna oslavila druhé narozeniny tři černá koťátka z vrhu H.

11. září oslavila již páté narozeniny koťátka Elisky a Čokýnka - vrh B.

4. října byly tři roky koťátkům Andulky a Čokýnka z vrhu G.

15. října oslavila druhé narozeniny koťátka z vrhu I rodičů Sisinky a Čokýnka.

A na závěr jedna smutná vzpomínka na krasavce Benjiho.

Benjík byl kocourek z prvního spojení Elisky a Čokýnka. Už jako koťátko byl největší z vrhu a když jsem ho po necelém roce navštívila v jeho bydlišti, byla jsem moc mile překvapená, jaký je z něj obřík. Bohužel Benjík začal mít před časem problémy s močovými cestami. A přes veškerou dostupnou veterinární péči a trvalou a láskyplnou péči jeho majitelů se jeho zdravotní stav postupně zhoršoval a nakonec Benjík zemřel na selhání ledvin. Nikdy na něj nezapomenu!

21. 7. 2012

Od poslední aktualizace se u nás udála spousta věcí. Nejdůležitější je ta, že kočička Míša utrpěla úraz a musela podstoupit složitou operaci čelisti. Z toho důvodu jsem se rozhodla, že ji již dále nebudu nabízet na prodej, ale zůstane u nás. Snad jen v případě, že by se do kočičky někdo skutečně zamiloval a nevadila by mu drobná kosmetická vada, ale musel by to být člověk, který miluje kočičky pro to, jaké jsou, nikoliv co by z nich mohl získat. Míše po operaci trochu vyčnívá jeden špičák, ale až bude čelist pevnější, doktor ho vytrhne a věřím, že na Míše už nebude nic poznat. Dále je znovu na prodej lilový Richie. To, že se zájemcům nevrhá hned radostně do náruče ještě neznamená, že to není mazlivý kocourek. Opak je pravdou. Richie je velice milý a hravý kocourek, který se mnou rád spí v posteli, rád se nechává hladit a hlasitě u toho přede. Stále jsou volní oba strakatí kluci - Macík a Sněhulda, z obou rostou velcí kocourci, zejména Sněhulda je milý pohodář, Macík je více podnikavý.

Další událostí jsou výstavní úspěchy našich koťátek: Laolka se představila poprvé v Brně a moc se líbila, dostala EX1 a CAC.

Ve Švédsku se poprvé v otevřené třídě představil Lukas - a vedl si skvěle. Dostal dokonce nominaci, ale nakonec vyhrál jiný starší kocourek. Přesto je to úspěch, protože Lukas byl ze všech kocourů v BIS nejmladší.

No a na výstavě v Novosibirsku se poprvé představila Melody. Dostala po oba dny CAC a výborné posudky, jeden den byla také nominovaná a ještě se zúčastnila speciální soutěže britských koček. Nevyhrála jen kvůli o něco menšímu podílu bílé.

Další události uplynulého období bylo několik výročí a narozenin.

19. května oslavila své třetí narozeniny koťátka z vrhu E - Enuška, Ebísek, Edíček, Espritek a Greysinka (Eileen).

22. května oslavil náš Čokýnek šesté narozeniny.

31. května oslavila první narozeniny koťátka z vrhu K - Macík (Kale), Nubínek (King), Pusinka (Kisses) a Kristýnka (Kirsten). Nubínek je již vykastrovaný a já moc děkuji Janě za dodržení kupní smlouvy. O Pusince nemám vůbec žádnou zprávu a ani jsem nedostala potvrzení o kastraci. Majitelé na maily nereagují. Z majitelky Kristýnky se bohužel vyklubala podvodnice, která si kromě Kristýnky pořídila ještě další stejně starou a stejně zbarvenou kočičku z jiné chovatelské stanice a myslela si, že mě odbyde tím, že v nejhorším nechá vykastrovat právě tuto kočičku místo Kristýnky, protože veterinář sotva rozezná jednu lilovou kočku od druhé. Majitelka se mnou přestala komunikovat poté, co jsem na její podvod přišla.

2. června oslavila své čtvrté narozeniny koťátka z vrhu D - Agi, Dastýnek a Dejleček.

8. července oslavila první narozeniny koťátka z vrhu L - Laolka, Lukas, Leo, Lister, Lionel, Lance. O Leovi jsem dlouho nedostávala žádné zprávy, majitelka na maily nereagovala, ale před jeho prvními narozeninami mi poslala zprávu, že je v nemocnici a že mi po návratu pošle fotky. Doufám, že svůj slib dodrží, a stejně tak i kupní smlouvu, k jejímuž plnění se podpisem zavázala.

21. července oslavila rovněž první narozeniny koťátka z vrhu M - Mick, Michelle, Melody a Marty. Bohužel majitelka Martyho nereaguje na maily.

2. srpna oslavila již třetí narozeniny koťátka z vrhu F - moji strakatí Flíčci.

Všem našim odchovaným koťátkům přeji hodně zdraví a trvalý domov. Na všechna pořád vzpomínám a v duchu si připomínám, jaký byl porod, jak koťátka rostla, jak se postupně u nich vybarvovala povaha. Každé kotě je pro mě jedinečné a moc pro mě znamená. O to víc mě mrzí, že nevím o těch, která jsem zmínila výše. Nechápu, co se to s lidmi děje. Nové majitele jsem se snažila vždycky vybírat co nejlépe, nikdy pro mě nebyl prodej na prvním místě, radši jsem si nechala některá koťata doma déle, jen abych měla jistotu, že se budou mít potom dobře. Některá jsem raději neprodala vůbec. Ale za celou dobu, co chovám, se mi nestalo to, co loni - tolik nových majitelů se ani nenamáhá dodržet podmínky v kupní smlouvě a na moje dotazy nereagují. Podepsali sice kupní smlouvu, ale pak si patrně myslí, že jim můžu vlézt na záda. O koťátkách, která jsem loni prodala do chovu, mě jejich majitelé průběžně informují. Na facebooku se dozvídám o výstavních úspěších Lukase a nejvzdálenější Melody vídám často prostřednicvím skypu. Fotografie rozpustilé strakaté Laolky si ráda prohlížím na facebooku, můžu tak sledovat, jak kočička roste a vyvíjí se.
Ale koťátka, která jsou nejblíž, o těch nevím nic ... Koťátka jsem prodávala na mazlíky, mám k nim pochopitelně citový vztah, neprodávám žádnou lednici nebo almaru, jsem ráda, když od nich mám nějakou zprávu nebo fotografie. Mimoto je chov velice finančně náročný a koťátka prodávaná na mazlíky jsou s výraznou slevou. Za to chci jediné - aby bylo kotě nejpozději ve 12 měsících vykastrované a chci o tom důkaz ve formě fotografií a potvrzení od veterináře. Nechápu, proč by to měl být problém. Leda snaha odchovat koťata bez průkazu původu ....
Jsem z toho všeho tak nemile rozčarovaná, že jsem se rozhodla, že s chovem skončím. Jestli to bude jen dočasné nebo trvalé, to ještě nevím, jen se obávám, že lidé se nezmění. A dokud bude trvat taková situace, tak opravdu nehodlám odchovávat koťátka pro množitele bezpapíráků.

Na stránkách budu pokračovat dál, sice času není tolik, co dřív, raději ho věnuji svým kočkám, ale připravuji pár zajímavých příběhů, které mě přinutily podívat se na chovatelský svět také z jiného pohledu.

12. 5. 2012

Uplynulé období u nás bylo ve znamení pokračování kastrací. Nejprve šli dva bílotlapkatí kluci Macík a Sněhulda. Oba to zvládli na jedničku. Po nich následovala Puntička ... Pro její kastraci jsem se rozhodla sice s těžkým srdcem, ale především pro klid v domě, protože přece jenom soužití nekastrovaného Čokýnka s vlastní dcerou byla hodně adrenalinovaná záležitost. A zatím poslední šel na kastraci lilový Richie. I on vše zvládl v pohodě.

Po delším rozhodování je již jasné, že u nás natrvalo zůstane Mikýsek. Je to úžasný kocourek s neskutečnou povahou, rarášek převlečený v kočičím kožíšku. Je sice pravda, že díky němu nemůžu spoustu věcí najít, krade mi propisky, gumy, všelijaké krabičky, dokonce i mince odnáší, ale už vím, kde to vše mám potom hledat - stačí odtáhnout sedačku a vše ztracené najdu. A Mikeš na mě vždycky udělá roztomilý kukuč, zapřede a vše mu odpouštím. Zatím s ním necloumají kocouří touhy, ale až přijde čas, půjde na kastraci i on a bude nám dělat radost svou rozpustilou povahou. S Lancíkem jsem se ještě nerozhodla, ale možná u nás taky zůstane jako mazlík.

Uplynulé období bylo u nás také ve znamení narozenin. 24. dubna oslavila své již sedmé narozeniny naše Eliska. Navzdory nemocnému srdíčku je stále čilá, hbitá a dovede řídit celou smečku. Elisko, tak ještě hodně let s námi a ať tvé srdíčko je pořád ve stejné kondici jako dosud!

Zároveň s Eliskou oslavila narozeniny i Kačenka - jsou to její již čtvrté a i ona je stále stejně veselá a mazlivá. Čtvrté narozeniny oslavila také naše Sisinka.

Konec dubna byl pro naši smečku trošku zkouškové období - dělali jsme novou podlahu v obýváku a při té příležitosti se i malovalo. Pro kočky to znamenalo, že některé dny musely být zavřené v několika pokojích, protože jejich asistence nebyla žádoucí. Zvládly to všechny v pohodě bez stresů a my bez nehod. Jako náplast dostaly kočky nové škrabadlo do obýváku, taky nový divánek, nový pěkně šustící tunel a taky zcela novou koulodráhu. Všechno se jim moc líbí, jak je ostatně vidět na fotkách.

27. 2. 2012

Co je u nás nového? 12. ledna jsem nechala vykastrovat naši Andulku. Má už za sebou pět vrhů a když po Novém roce začala mrouskat, vůbec jsem se nerozmýšlela. Přivedla na svět 21 krásných koťátek a tak si už zaslouží odpočinek. Kastraci zvládla v pohodě, sice byla dva dny uražená a nechtěla se mnou kamarádit, ale už je v pohodě, je mazlivá a hravá.

V lednu jsem dostala milou zprávu ze Švédska, Lucky se zúčastnil dvoudenní výstavy a získal moc pěkné posudky. Ann psala, že je moc milý, hravý a taky rošťácký a moc mi děkovala, že jsem jí ho svěřila. A já jsem moc ráda, že má u Ann tak skvělý domov.

Také Gwendulka se po mateřské pauze představila na výstavě v Novosibirsku a moc jí to slušelo.

Třináctý únor byl ve znamení velkého loučení s kočičkou Melody. Vydala se na dalekou cestu do ruského Tomsku. Cestu zvládla v pohodě, však taky měla za bodyguardy celé hokejové mužstvo ;-) Hned druhý den jsem měla možnost přes skype vidět, jak se v novém domově rozkoukává. Evgenie je z ní moc nadšená, nemůže si tu tříbarevnou mazlivku vynachválit.

V únoru také podstoupil kastraci lilový King (doma má krásné jméno - Nubínek). Zvládl ji v pohodě a už zase s nadšením prohání kamarádku Malvínku. Moc děkuji paní Janě za pěkné fotky lilového mazlínka.

3. 1. 2012

Vánoční čas u nás nebyl příliš veselý, moje maminka si zlomila nohu, má nechodící sádru a tak jsem neměla na web žádný čas a možná jsem v tom chumlu starostí zapomněla někomu poslat vánoční přání. Tak se alespoň touto cestou omlouvám, nicméně na všechna naše koťátka a na všechny kočičí přátele stále myslím.

Poslední den v loňském roce odjel do svého nového domova v Hradci Králové krémový bikolorek Martínek. Cestu zvládl v pohodě a také silvestrovský mumraj ho nechal v klidu. Je to náš statečný klouček. Doufám, že mu moc nebudou chybět kočičí kamarádi a že o to větší pozornost a lásku bude dávat svým dvounožcům.

Dostala jsem mnoho krásných přání k Vánocům a do nového roku a spolu s nimi mnoho nádherných fotek odchovaných koťátek.

Ještě děkujeme za milé přání Dastýnkovi (váží už 8,45 kg!!!), Benjimu, Belince, Čárlíkovi, Frufíně a Garfíkovi za krásná přáníčka.Prohlašuji, že se zříkám odpovědnosti za případný výskyt a úmrtí na HCM u potomků Best Suzi from Eli’s Castle, CZ a Bastien Baghera from Eli's Castle, CZ.
Best Suzi byla prodaná do chovu, majitelka byla upozorněna na pozitivitu matky kočičky a požádána o vyšetření na HCM. Paní Krušandlová sice tvrdí, že kočičku nechala vyšetřit, avšak o tom nepředložila jediný důkaz ani mně, ani Základní organizaci, kde byla členem než vystoupila z SCHK kvůli prohřešku proti chovatelskému řádu (odchov koťat bez průkazu původu - více informací naleznete zde na samostatné stránce).
Pokud budete v budoucnu někdo kupovat koťátka po Best Suzi, požadujte předložení certifikátu o vyšetření na HCM.
Bagíšek byl prodaný na mazlíka, majitelka ho přesto uchovnila. Požádala mě o souhlas do chovu, ten jsem jí ale odmítla dát z důvodu výskytu HCM pozitivity u jeho matky Bluewhite Elis. Paní Kopecká přesto na Bagíškovi odchovala minimálně dva vrhy koťat bez průkazu původu. Jeden z tehdy narozených kocourků již na HCM zemřel - více informací naleznete zde na samostatné stránce.

Zároveň děkuji všem ostatním majitelům mých koťátek, kteří dodrželi kupní smlouvu. Koťátkům poskytli skvělé domovy, nemůžu si přát víc, než aby takové milující majitele měla všechna naše budoucí koťátka.© Eli's Castle, CZ • All rights reserved • webdesign by Alena Cihlářová