chovatelská stanice

Archiv 2013


Všem svým příznivcům a přátelům přeji krásný rok 2014. Pro sebe si hlavně přeji, aby byl lepší, než ten loňský. V loňském roce mě provázela neuvěřitelná smůla, asi to nejmenší, i když hodně protivné, byly problémy s počítačem a notebookem. Vše vyvrcholilo úplnou ztrátou dat za cca 5 měsíců. Musela jsem si znovu zkopírovat a zazálohovat obsah stránek z webu, bohužel jsem ztratila vše, co jsem měla připravené k aktualizaci. Ztratil se mi třeba i příběh o kocourkovi Flíčkovi, ale nevzdávám to a napíšu ho znovu, jen to bude chvilku trvat. V loňském roce jsem se také setkala s neuvěřitelným podrazem ze strany mé zaměstnavatelky. Myslela jsem si, že už jsem ve svém životě zažila dost, ale tak hnusný podraz, přetvářky a lži zejména ve chvíli, kdy jsem to nejméně čekala a připravovala se na nepříjemnou operaci, mi připravily hodně krušné chvíle. Jedno plus to mělo - poznala jsem, kdo je opravdový přítel a kdo se jen jako kamarád tváří. No, tak doufejme, že v tom letošním roce snad bude lépe.

4. 4. 2013

Po delší době přicházím s novinkami z naší chovatelské stanice. Čas nějak moc rychle utíká. Koncem loňského roku dostala moje maminka byt v domě s pečovatelskou službou, a tak jsme nový rok zahájili stěhováním, vyklízením nepotřebných věcí a pak nám přibyly starosti s prodejem bytu. Než se tohle všechno vyřídilo, byl najednou březen a nastaly příjemné časy s přípravou oslavy maminčiných osmdesátin. A najednou je tu duben a můj web je zastaralý...
Tímto bych také chtěla poděkovat všem, kteří mi psali přání k Vánocům a do nového roku. Postupně se snažím všem odpovídat. A také jsem se konečně pokusila o předělání stránek vzhledem k ukončení chovu. Protože u nás nebudou už žádná koťátka, pokusím se aspoň přinést nabídku koťat ze spřátelených chovatelských stanic a také bych nechtěla zapomenout na nabídku útulkových kočiček, které potřebují domov ze všeho nejvíc. K důvodům, které mě vedly k ukončení chovu, se vrátím někdy později.

V listopadu loňského roku jsem nechala vykastrovat našeho milovaného Čokýnka. Už si zasloužil konečně kocouří důchod, zanechal po sobě hodně krásných potomků, kteří doufám dělají svým majitelům velkou radost. V loňském roce ho trochu provázela smůla, přibylo i pár drobných úrazů, přece jenom to už není nejmladší atlet. Jednou se mu nepovedl skok ze skříně a trochu si pochroumal nos, podruhé mu některá naštvaná kastrátka, kterou chtěl přemlouvat na krytí, rozsekla rohovku, ale co bylo horší, začaly ho trápit močové cesty a ledviny. Od září do listopadu jsme byli každou chvíli na veterině, ale nakonec se jeho zdravotní stav upravil na tolik, že jsme mohli přistoupit ke kastraci. Bylo to nejlepší řešení, Čoky se začal postupně zlepšovat, vrátila se mu jiskra do oka, zlepšila se mu srst, přibral a vrátila se mu chuť k hrám. Teď mu říkám, že je to moje milované přerostlé koťátko, tak se totiž nyní chová.

Začátkem roku šel na kastraci poslední člen naší kočičí rodiny - rarach Mikeš. Vše zvládl v pohodě a bez problémů. Povahově zůstal stejný rošťák a zloděj, ale daleko víc se mazlí. Zdokonalil se v aportování, takže mi hračky přináší k nohám a pak čeká, kdy mu ji zase hodím. Myslím, že v aportování by předčil i mnohé psy ;-)

V chovatelské stanici Sakhi se po delší odmlce narodil Femince jedináček - nádherný červený harlekýnek, který jakoby vypadl z oka svému strýčkovi Falcovi. Ostatně, Falca jsem nedávno s kamarádkou navštívila. Je z něj nádherný mazlivý kocour, otec krásných koťátek. Nedávno podstoupil kastraci a věřím, že z něj bude ještě větší mazlivec.

Svoje první koťátka také přivedla na svět v Melody v Tomsku. Otec koťátek je krásný černý briťák. Narodilo se jedno miminko černé, jedno krémové, krémový bikolorek a modřeželvovinová bikolorka, která je téměř věrnou kopií své maminky.

Nádherná první koťátka měla naše Laolka v chovatelské stanici Porubský květ

A úplně poslední koťátka po Čokýnkovi se na podzim narodila v chovatelské stanici Lege ArtisProhlašuji, že se zříkám odpovědnosti za případný výskyt a úmrtí na HCM u potomků Best Suzi from Eli’s Castle, CZ a Bastien Baghera from Eli's Castle, CZ.
Best Suzi byla prodaná do chovu, majitelka byla upozorněna na pozitivitu matky kočičky a požádána o vyšetření na HCM. Paní Krušandlová sice tvrdí, že kočičku nechala vyšetřit, avšak o tom nepředložila jediný důkaz ani mně, ani Základní organizaci, kde byla členem než vystoupila z SCHK kvůli prohřešku proti chovatelskému řádu (odchov koťat bez průkazu původu - více informací naleznete zde na samostatné stránce).
Pokud budete v budoucnu někdo kupovat koťátka po Best Suzi, požadujte předložení certifikátu o vyšetření na HCM.
Bagíšek byl prodaný na mazlíka, majitelka ho přesto uchovnila. Požádala mě o souhlas do chovu, ten jsem jí ale odmítla dát z důvodu výskytu HCM pozitivity u jeho matky Bluewhite Elis. Paní Kopecká přesto na Bagíškovi odchovala minimálně dva vrhy koťat bez průkazu původu. Jeden z tehdy narozených kocourků již na HCM zemřel - více informací naleznete zde na samostatné stránce.

Zároveň děkuji všem ostatním majitelům mých koťátek, kteří dodrželi kupní smlouvu. Koťátkům poskytli skvělé domovy, nemůžu si přát víc, než aby takové milující majitele měla všechna naše budoucí koťátka.© Eli's Castle, CZ • All rights reserved • webdesign by Alena Cihlářová