chovatelská stanice

Archiv 2014

31. 12. 2014

24. 8. 2014

Dnes jsem přidala novou stránku - nabídku kočiček z prověřených útulků. Pokud si nechcete pořizovat kočičku s průkazem původu, můžete udělat radost a poskytnout skvělý domov některé z opuštěných kočiček. V útulcích na vás čeká pestrá nabídka skvělých kočičích přátel.


8. 8. 2014

Po absolvování kurzu tvorby webových stránek jsem se rozhodla, že i těm svým dám nový kabátek. Prosím proto tedy o shovívavost, stránky doplňuji průběžně. Grafika je zcela nová a tak musím každou stránku udělat znovu. Zatím se tedy ještě může stát, že některé stránky budou fungovat ve starší grafice, ale na opravách pilně pracuji. Původní texty zůstanou zachované, rozhodně nemám nic, co bych ve svém chovu tajila.


12. 3. 2014

Po delší době konečně usedám k aktualizaci. Moje kočičí smečka se má velice dobře. Užívali si dosytosti zimy kočkám vlastním způsobem: dlouhé hodiny spánku, dobré jídlo, trochu hraní, aby se tělo moc nevysilovalo ;-). Akorát jsme zažili trochu horké chvilky s Macíkem, který do sebe nasoukal asi metr špagátu. Hrozila mu operace, ale naštěstí ho po kouskách vyzvracel a za 36 hodin z něj byl zase normální lumpačící kocourek.

Během vánočního období jsem dostala několik pěkných fotografií odchovaných koťátek, tak se s vámi o ně podělím.

adelka.jpg, 69kB
Sisinka (Adélka z našeho prvního vrhu)

amalka.jpg, 123kB
Amálka, sestřička Sisinky

eilinka.jpg, 158kB
Grejsinka (Eileenka)

enya.jpg, 101kB
Enuška, sestřička Grejsinky

esprit1.jpg, 98kB
Espritek, bráška Grejsinky a Enušky

falco.jpg, 65kB
Falco a jeho malá princeznička

garfield.jpg, 83kB
Garfield a jeho kamarádka Jaruška

king.jpg, 128kB
Nubínek (King)

Bohužel život přináší i těžké chvilky a špatné zprávy. Pátého ledna zcela náhle zemřel kocourek Balou Bear, čokoládovobílý brouček, který byl z prvních koťátek po Elisce a Čokýnkovi. Baloušek žil u paní Niny a její rodiny, bylo o něj vzorně postaráno. Protože se u jeho maminky Elisky objevila mírná forma HCM, byl Baloušek před cca dvěma lety vyšetřený. Vše bylo v pořádku, ale bohužel, tato nemoc je neúprosná ... kontrolního vyšetření se už Baloušek nedožil .... Je mi to velice líto, nikdy na toho krásného čokoládíčka nezapomenu, vždycky si budu pamatovat jeho lumpárničky, kterými nás tady všechny bavil než odešel do svého nového domova.

HCM je tak strašná a konečná diagnóza! Je mi moc líto, že spousta chovatelů ji stále podceňuje a chovají se, jako by neexistovala. Je mi líto, že po Balouškově bráškovi Bagíškovi zemřel na tuto nemoc jeho utajený syn (více naleznete zde v tomto příběhu.) A je mi nesmírně líto, že na Bagíškově sestřičce Suzi jsou stále odchovávaná koťátka, ačkoliv jsem majitelku už před pěti lety žádala, aby Suzi nechala vyšetřit a aby na ní nechovala.


3. 1. 2014

Všem svým příznivcům a přátelům přeji krásný rok 2014. Pro sebe si hlavně přeji, aby byl lepší, než ten loňský. V loňském roce mě provázela neuvěřitelná smůla, asi to nejmenší, i když hodně protivné, byly problémy s počítačem a notebookem. Vše vyvrcholilo úplnou ztrátou dat za cca 5 měsíců. Musela jsem si znovu zkopírovat a zazálohovat obsah stránek z webu, bohužel jsem ztratila vše, co jsem měla připravené k aktualizaci. Ztratil se mi třeba i příběh o kocourkovi Flíčkovi, ale nevzdávám to a napíšu ho znovu, jen to bude chvilku trvat.

V loňském roce jsem se také setkala s neuvěřitelným podrazem ze strany mé zaměstnavatelky. Myslela jsem si, že už jsem ve svém životě zažila dost, ale tak hnusný podraz, přetvářky a lži zejména ve chvíli, kdy jsem to nejméně čekala a připravovala se na nepříjemnou operaci, mi připravily hodně krušné chvíle. Jedno plus to mělo - poznala jsem, kdo je opravdový přítel a kdo se jen jako kamarád tváří. No, tak doufejme, že v tom letošním roce snad bude lépe.Prohlašuji, že se zříkám odpovědnosti za případný výskyt a úmrtí na HCM u potomků Best Suzi from Eli’s Castle, CZ a Bastien Baghera from Eli's Castle, CZ.
Best Suzi byla prodaná do chovu, majitelka byla upozorněna na pozitivitu matky kočičky a požádána o vyšetření na HCM. Paní Krušandlová sice tvrdí, že kočičku nechala vyšetřit, avšak o tom nepředložila jediný důkaz ani mně, ani Základní organizaci, kde byla členem než vystoupila z SCHK kvůli prohřešku proti chovatelskému řádu (odchov koťat bez průkazu původu - více informací naleznete zde na samostatné stránce).
Pokud budete v budoucnu někdo kupovat koťátka po Best Suzi, požadujte předložení certifikátu o vyšetření na HCM.
Bagíšek byl prodaný na mazlíka, majitelka ho přesto uchovnila. Požádala mě o souhlas do chovu, ten jsem jí ale odmítla dát z důvodu výskytu HCM pozitivity u jeho matky Bluewhite Elis. Paní Kopecká přesto na Bagíškovi odchovala minimálně dva vrhy koťat bez průkazu původu. Jeden z tehdy narozených kocourků již na HCM zemřel - více informací naleznete zde na samostatné stránce.

Zároveň děkuji všem ostatním majitelům mých koťátek, kteří dodrželi kupní smlouvu. Koťátkům poskytli skvělé domovy, nemůžu si přát víc, než aby takové milující majitele měla všechna naše budoucí koťátka.© Eli's Castle, CZ • All rights reserved • webdesign by Alena Cihlářová