chovatelská stanice

Bluewhite Elis First Chance, CZ

barva: BRI a 03 - britská modrá bikolor

datum narození: 24. 4. 2005

otec: IC Fanfan Tulip de Eminence, CZ - BRI a 03

matka: Yuwella First Chance, CZ - BRI c

krevní skupina: B

přezdívky: Eliška, Elísa, Františka, Keliška ...

PKD: DNA test - negativní

HCM: 29. 9. 2008 - pozitivní

Rodokmen

Výstavy:


místo a datum třída ocenění posuzovatel dosažený titul
Brno - 29. 10. 2005 11 V1, BIV D. Sagurski
Hradec Králové - 8. 4. 2006 9 VD J. Knýová
Most - 13. 5. 2006 9 V1 Ing. B. Mahelka chovnost na dva roky
Most - 14. 5. 2006 9 V1 J. Knýová

Eliska je moje vysněná holčička z posledního Elíškova krytí. Narodila v Brně v chovatelské stanici Sweet Calimero, ale byla odchována pod jménem chovatelské stanice své maminky Yuwelly First Chance, CZ. Moc jsem si přála kočičku s bílými tlapičkami a moje přání se mi splnilo. Krátce po příchodu domů se Eliska seznámila se svým tatínkem - ze začátku byla trochu překvapená, když viděla toho modrobílého obra, ale Elíšek byl velice milý a citlivý a tak se Eliska brzy přestala bát a z obou se stala nerozlučná dvojka. Povaha Elisky je úplně jiná, než Elíškova. Je strašně zvědavá, žádná moucha nemůže u nás prolétnout, aniž by si byla jistá svým životem. Elis musí všechno živé prohnat, ulovit, prozkoumat, popř. ochutnat. Co se týče mazlení, je to pravá dáma, mazlí se, jen když sama chce. Když je rozespalá, mazlí se a vrní o sto šest, skočí mi na psací stůl a nedá se sundat, musí dostat pravidelnou dávku mazlení, pak hrdě odkráčí. V noci mě často masíruje mléčným krokem, takže musíme často stříhat drápky, abych ráno nevypadala jako kdybych prolézala trním. Když pracuju doma u počítače, využije každé chvilky, kdy se jen na moment zvednu ze židle a hned jí obsadí, rozvalí se na zádíčka a hraje si na úplně nevinnou, nejroztomilejší kočičku.

Na svou první výstavu jela Eliska krátce po dovršení šestého měsíce, byla v třídě koťat 6 - 10 měs. Přesto, že má málo bílé barvy, porazila ve své třídě starší kočičku a pak ještě byla volána do BIV. Tam porazila další starší kočičku a kocoura Interšampiona a získala tak titul BIV. V rozstřelu do BIS jí ale porazila velice pěkná bengálka. Po namlsání v Brně bylo pro mě poněkud zklamání posuzování v Hradci Králové, Eliska dostala pouze VD, to je prostě ale tak, když některý posuzovatel kouká víc na typ a pro druhého je rozhodující, zda má kočička dostatek bílé barvy. Jenže předpisové množství bílé barvy ještě nedělá britku britkou. Ve 13 měsících získala na výstavě v Mostě chovnost a tak jsme pro Elisku začali hledat vhodného ženicha. Ovšem dáma si vybírala sama, zabřeznout se jí podařilo až na potřetí.

Eliska byla výborná mamina. V únoru 2007 se jí narodila první koťátka, o která se navzdory bolestem po císařském řezu vzorně starala. Tenkrát jsem si myslela, že snad má něco proti kocourkům, protože se jí narodily čtyři kočičky. Ale ve druhém vrhu si to vynahradila a skóre pěkně dorovnala. Pět kocourků a jedna kočička daly dohromady celkové skóre 5:5. Třetí vrh byl trochu neplánovaný, chtěla jsem ji nechat vykastrovat, ale Elis se podařilo zabřeznout snad poslední den říje a výsledkem byla tři koťátka. Bohužel opět císařským řezem, ovšem tentokrát jsem již neváhala a nechala ji vykastrovat hned při porodu. Eliska si teď užívá kočičího důchodu, pěkně se zklidnila a vše bere s nadhledem a pohodově. Své poslední mateřství si vyloženě vychutnávala. Bohužel u Elisky bylo zjištěno onemocnění srdíčka – HCM. Zatím se na ní nemoc nijak neprojevuje, Eliska je stále veselá a trochu ztřeštěná kočička, a já doufám, že jí to takhle vydrží ještě dlouho. Zatím vládne celé kočičí smečce pevnou tlapkou a neváhá prohnat i nejtěžšího a největšího kocoura.

© Eli's Castle, CZ • All rights reserved • webdesign by Alena Cihlářová