chovatelská stanice

IC Fanfan Tulip de Eminence, CZ

26. 1. 2002 - 4. 3. 2009

Rodokmen

Výstavy:

místo a datum třída ocenění posuzovatel dosažený titul
Hradec Králové 12. 4. 2003 9 V1, CAC, BIV Ing. Mahelka
Valtice 21. 6 2003 9 V1, CAC E. Reijers
Valtice 22. 6. 2003 9 V, CAC P. Bydlinski Champion
Hradec Králové 10. 4. 2004 7 V1, CACIB J. Kytlerová
Brno 26. 6. 2004 7 V1, CACIB, BIV MVDr. Mahelková
Bratislava 18. 9. 2004 7 V1, CACIB B. Němcová Interchampion
Hradec Králová 8. 4. 2006 10 V1, CAP, NOM J. Knýová

Elíšek se narodil v Brně v chovatelské stanici Eminence. Byla to vlastně láska na první pohled, jakmile jsem ho viděla na fotce, zamilovala jsem se do něj. Nejprve jsem si myslela, že ho budu mít jen jako mazlíka, ale chovatelka mě přesvědčila, že je to pěkný kocour, který by mohl na výstavách uspět. To se také potvrdilo hned při jeho první výstavě v Hradci Králové. Získal svůj první CAC, kromě toho také BIV a byl volán i do rozstřelu na nominaci do BIS. Posuzovatelé na výstavách vždy oceňovali jeho mohutnou svalnatou postavu, silné tlapky, velikou kulatou hlavu, nádherné obrovské oranžové oči, široce nasazené malé uši a celkový milý dojem. Na každé výstavě získal titul, několikrát BIV, byl mnohokrát volán do rozstřelu. Protože však nebyl obzvlášť velký příznivec výstav, dále než za titul Interchampion jsme nepokračovali. Poslední jeho výstava byla v Hradci Králové 8. 4. 2006 ve třídě kastrátů, získal CAP a také nominaci do BIS.

Povahově byl Elíšek zlatíčko. Klidný pohodový kocour, spíš pecivál. Vždy byl dobře naladěný, stačilo se na něj jen podívat a hned začal vrnět. Nejraději se mazlil stylem "čelíčko na čelíčko". Nebyl nijak nadměrně zvědavý, nepotrpěl si na rozdíl od Aginy na přestavování nábytku, nemusel asistovat u všeho, i když za mlada ho to bavilo. Nerad plýtval energií, ale s Eliskou rád dováděl. To se pak domem řítilo modrobílé tornáto, chvíli proháněl Elíšek Elisku, chvíli zase ona jeho a pak svorně unaveni odpočívali. S Čokym vycházel taky dobře, ovšem do té doby, než Čoky dospěl. Elíšek využíval právo staršího a musel to občas dát najevo tím, že Čokymu pročísnul kožíšek. Ale většinou se spokojil s brbláním.

On byl vůbec velice upovídaný. Dokázal si říct o všechno - že má hlad, že chce otevřít dveře, že chce, abych s ním šla na zahrádku, že se chce pomazlit, že se mu něco nelíbí, prostě musel všechno okomentovat. Koťátka moc v lásce neměl, když si dovolovala moc, uštědřil jim i výchovný políček, za to ale sklidil od mamin pokaždé pohlavky. Elíšek pocházel bohužel z linií, kde se vyskytla HCM. Té nemoci jsem se moc bála a trnula jsem hrůzou, že by to Elíšek mohl taky mít, obzvlášť když zemřel Gentleman Guido de Eminence. Když se naskytla možnost testování a dokonce i blízko od nás, hned jsem kocourka na vyšetření objednala.

Byl vyšetřen krátce po dovršení šestého roku a výsledek mě moc potěšil. Jeho srdíčko bylo v pořádku. Protože byl už Elíšek vykastrovaný, domluvili jsme se s veterinářem, že už by nemuselo být nutné ho znovu vyšetřovat, nicméně jsem se rozhodla, že přece jenom po dvou letech radši nechám srdíčko zkontrolovat. HCM pozitivita se projevila i u dcery Elíškovy sestry Kirké Princess de Eminence a její bráška Kardinal Richelieau de Eminence na tuto nemoc v květnu 2008 zemřel, tak jsem chtěla mít radši i po dvou letech jistotu, že je kocourek zdravý. Ale Elíškovi nebylo dáno, aby se vyšetření po dvou letech dožil. Přece jenom se dědičná zátěž projevila a Elíšek této hrozné nemoci podlehl.

Sbohem můj krásný Elíšku, moje modrobílé niňo, pozdravuj v nebíčku Andíčka,
neboj se, budete tam spolu a my dole tady budeme na vás oba vzpomínat.
Už mi nebudeš vykládat, už mi nebudeš ducat svou velikou hlavičkou do mého čela,
ale já tě ve svém srdci budu nosit stále.

svicka_ruze.gif, 28kB fan26.jpg, 38 kB svicka_ruze.gif, 28kB

© Eli's Castle, CZ • All rights reserved • webdesign by Alena Cihlářová