chovatelská stanice

First Love from Eli's Castle, CZ

barva: BRI h 02 - britská čokoládově želvovinová harlekýn

datum narození: 2. 8. 2009

otec: CH Schabolleke's Peerke, NL - BRI b 03

matka: IC Xuxu von Fat Velvet Bags, DE - BRI j 03

krevní skupina: B

přezdívky: Puntička, Punťa, Špuntík, Puntíkovaná ...

PKD: oba rodiče DNA test - negativní

HCM: 2. 7. 2010 - negativní

Rodokmen

Výstavy:


místo a datum třída ocenění posuzovatel dosažený titul
Olomouc - 5. 12. 2009 12 V1 Ing. B. Mahelka
Praha - 15. 2. 2010 11 V1 M. Peltonen
Příbram - 5. 6. 2010 9 V1 CAC MUDr. M. Říhová
Valtice - 26. 6. 2010 9 V1 A. Paloluoma-Sundholm
Praha - 13. 2. 2011 9 V1 CAC S. Hämälainen
Praha - 5. 3. 2011 9 V1 CAC D. Tarabini Champion

Puntička je kočička v mé vysněné barvě - čokoládově želvovinová s bílou. A to, že je harlekýnka, je taková třešnička na dortu. Po této barvě jsem moc dlouho toužila, ale marně jsem hledala ve světě. Až mi mé přání splnila Sisinka, když přivedla na svět ve svém prvním vrhu dokonce tři čokoládově želvovinové kočičky s bílými tlapkami. Bylo moc těžké rozhodování, která holka zůstane doma, nejraději bych si nechala všechny tři, ale to nešlo, nicméně Puntička od mala dávala najevo, že ona se teda prodat rozhodně nenechá. Vždycky se mi hrnula do náruče, dovedla po nohách vyšplhat do klína, kde se uhnízdila a odrážela útoky ostatních sourozenců, kteří ji chtěli vystrnadit. Taková kočička se prostě neprodává. Puntička je od mala kromě své přítulnosti velice uličnická, zvědavá, musí mi být stále v patách. Nechybí u žádné rošťárny a když uloví mávátko nebo plyšovou myšku, dovede dát pěkně hlasitě najevo, že je to její kořist a ať se nikdo radši ani nepřibližuje. Miluje pěnové hopíky, s oblibou je pinká do přízemí, tam je uloví a za hlasitého komentování je nosí nahoru do obýváku, aby je zase opět odpinkala do přízemí. U této zábavy vydrží hodně dlouho!

Puntičku jsem vzala na první výstavu do Olomouce v době, kdy jí byly 4 měsíce. Měla jsem trochu obavy, jak bude snášet prostředí, jestli se nebude bát, jestli se bude nechá nosit v náručí, ale velice mile mě překvapila. Cestování jí nedělalo vůbec žádné problémy, ve výstavní kleci se cítila jako doma, hrála si a předváděla se, na posouzení byla velice klidná a správně zvědavá. To samé zopakovala i na druhé výstavě v Praze. Celkově je posuzovateli hodnocená jako velice pěkná mladá kočička slibně se vyvíjející. Má krásnou kulatou hlavičku, kulatá očka jejichž barva se zatím vyvíjí a doufám, že nakonec bude krásně oranžová, jako u její maminy. Posuzovatelé velice obdivují její rozdělení barev. Na výstavě v Praze na ní mohl pan Peltonen nechat oči. Tady se ukázalo, že seveřani mají strakaté kočičky ve velké oblibě. Pořád ji hladil a na závěr jí dal pusinku. Puntička je správná harlekýnka, má dostatek bílé barvy a jednotlivé barevné skvrny jsou pěkně oddělené, nemá žádné melírování, dokonce i na ocásku má červenou skvrnu. Kuriozní jsou její dva červené čertovské růžky na hlavě a červený "pupík" na bílém bříšku. Ale nejkrásnější je její čokoládové srdíčko na levém boku. Tahle kočička prostě musí chytit za srdce každého!!!

Puntička je maminkou našeho posledního vrhu M. Na krytí jsme jeli za velice krásným ženichem do krásného města Telč. Puntičce se tam líbilo a tak za dva měsíce a něco přivedla na svět krásná čtyři koťátka. Měla jsem trochu obavy, jak bude to moje třeštiprdlo pečovat o koťátka, proto jsem měla v záloze její maminu, která měla zrovna čtrnáctidenní koťátka, aby mohla případně vypomoci. Ale Puntička mě velice mile překvapila. Porod zvládla v pohodě a od první chvilky se o miminka vzorně starala. A po vzoru své maminy by je kojila snad i do dospělosti. Z tohoto jediného vrhu nám doma zůstala její dcera Míša a syn Mikeš a o oba dovede láskyplně pečovat ještě teď, když to jsou dospěláci.

© Eli's Castle, CZ • All rights reserved • webdesign by Alena Cihlářová