chovatelská stanice

Kočky a koťátka z útulků

Na této stránce bych vám ráda představila některé z mnoha kočičích útulků. Najdete zde pouze prověřené útulky, o kterých je známo, že u nich jsou kočičky na prvním místě. Zdálo by se, že by tomu tak mělo být všude, ale bohužel to nebývá pravda.

Na co si dát pozor?

Prohlédněte si dobře webové stránky, ty vám mnohé napoví.

V solidním útulku najdete přehled kočiček k adopci, každá zde má své jméno a je u ní napsaná stručná charakteristika, kdy se dostala do útulku, jak je přibližně stará, zda je kastrovaná, do jaké domácnosti se hodí atd. Čím více informací o kočičce, tím lépe.

V solidním útulku přijímají omezené množství kočiček, hned po příjmu jdou kočičky do karantény a pobudou tam nějaký čas, aby případně nepřenesly nákazu mezi kočičky, které jsou v útulku už delší dobu.

Pokud útulek přijímá malinká opuštěná koťátka, pečují a piplají je sami pracovníci v útulku, dávat čerstvě přijatá koťátka k již kojícím maminám je vysoce rizikové.

Solidní útulek má několik spolupracujících depozit, pro kočičky je to velice vhodné, protože jsou jen v menší skupině a nezažívají tolik stresu, jak když jsou všechny kočky z různých lokalit najednou vhozené do jedné společné místnosti.

V solidním útulku je k nahlédnutí transparentní účet, útulek vydává výroční zprávy.

Solidní útulek se často účastní s nabídkou kočiček k adopci při mezinárodních výstavách koček. Často pořádá různé aukce nebo mívá na kočičích výstavách stánek s prodejem různých suvenýrů, výtěžek z nich jde na péči o kočičky.

Solidní útulek vám umožní prohlédnout si kočičky určené k adopci, pečovatelky jsou schopny o každé kočičce dát přesné informace. Pochopitelně vás nepustí do karanténní místnosti, z důvodu možného přenosu nákazy.

Buďte připraveni na to, že ve správném útulku vás zahrnou spoustou dotazů, je to proto, že jim záleží na tom, do jakého prostředí by měla kočička odejít a zda tam bude šťastná a spokojená.

Solidní útulek vám předá kočičku naočkovanou, s očkovacím průkazem, sepíše s vámi adopční smlouvu s informacemi o zdravotním stavu kočičky, o tom, na jaké krmení je zvyklá atd.

Počítejte s tím, že budete muset zaplatit určitý adopční poplatek – je to malý příspěvek na očkování a kastraci kočičky.

Pečovatelky v útulku budou velice potěšeny, když jim budete zasílat zprávy a fotografie kočiček z nového domova.

V každém útulku je také určité množství kočiček, které nemohou být nabídnuty k adopci, je to zpravidla z důvodu nějakého horšího zdravotního stavu, přesto i jim můžete pomoci tzv. virtuální adopcí – finančním příspěvkem na její léčbu.

Útulky a depozita, která doporučujeme

devet_zivotu.jpg

brnensky_max.jpg

holubice.jpg

flicek.jpg

tibet.jpg

© Eli's Castle, CZ • All rights reserved • webdesign by Alena Cihlářová