chovatelská stanice

IC Xuxu von Fat Velvet Bags, DE

barva: BRI j 03 - britská lilově želvovinová bikolor

datum narození: 6. 4. 2008

otec: EC Lupo vom Grutholz, DE - BRI e

matka: Insomnia von Fat Velvet Bags, DE - BRI b 03

krevní skupina: A(b))

přezdívky: Siska, Šušína, Sisina ...

PKD: oba rodiče DNA test - negativní

HCM:
20. 4. 2009 - negativní
22. 4. 2010 - negativní
29. 4. 2011 - negativní

Rodokmen

Výstavy:


místo a datum třída ocenění posuzovatel dosažený titul
Brno - 13. 9. 2008 12 V1 MVDr. K. Mahelková
Olomouc - 7. 12. 2008 11 V1 L. Anciau
Praha - 14. 2. 2009 9 V1 CAC A. G. Edstrom
Olomouc - 5. 12. 2009 9 V1 CAC MVDr. K. Mahelková
Praha - 14. 2. 2010 9 V1 CAC M. Peltonen Champion
Bratislava - 14. 3. 2010 7 V1 CACIB, NOM D. Mastrangello
Příbram - 5. 6. 2010 7 V1 CACIB S. Hämäläinen
Praha - 5. 3. 2011 7 V1 CACIB D. Tarabini Interchampion

Xuxu jsem si dovezla z Německa jako posilu pro svůj chov. Moc jsem toužila po tříbarvené kočičce, nejvíce mě lákalo zbarvení čokoládově želvovinová s bílou. Postupem času jsem zjistila, že kočičky v tomto zbarvení se moc často nerodí a pokud se už narodí, zpravidla bývají buď dlouho dopředu zamluvené a nebo zůstávají v chovatelské stanici. Ale ani s nákupem lilově želvovinové bikolorky to nebylo nejjednodušší. Kočičku jsem měla zamluvenou už dlouho dopředu a musela jsem čekat, jestli se kočička v očekávané barvě vůbec narodí. Nakonec se můj sen splnil 6. 4., kdy se malá Xuxu narodila. Bylo krásné, jak jsem celou dobu mohla sledovat, jak kočička roste a vyvíjí se. Chovatelka mě pravidelně zásobovala fotografiemi a já jsem byla ráda, že se mé tušení potvrdilo a z Xuxu se vyvíjí slibné koťátko. Když jsme si pro Xuxu jeli, měla možnost v její chovatelské stanici vidět nejen její rodiče, ale i babičku a prababičku a taky další kočky a koťátka. Kočky jsou zde velmi milovány a opečovávány. To bylo vidět i na malé Xuxu, hned s námi kamarádila. Jízda autem se jí sice ze začátku moc nelíbila, ale po příjezdu na hotel hned začala zvědavě prozkoumávat pokoj. Při každém pohlazení spustila motor a předla o stošest. Seznámení s naší kočičí smečkou bylo postupné a musím konstatovat, že všichni byli skvělí. Ze začátku samozřejmě trochu syčení, ale za týden už nebylo poznat, že Xuxu je u nás nová. V té době jsme měli zrovna koťátka a tak brzy všechna i s Xuxu tvořila jednu obrovskou kočičí demoliční četu a když se proháněla domem, bylo to jako malé tornádo.

Xuxu u nás dostala přezdívku Sisinka. Ovšem na rozdíl od štíhlé princezny Sisi naše Siska moc ráda baští a je to znát i na její váze, v devíti měsících už váží 5 kilo! No, jestli bude po mamince, babičce, prababičce ... bude z ní opravdu velká kočka. Sisinka už byla na dvou výstavách a pokaždé byla pro svou velikost obdivovaná. Nejprve nechtěla paní Mahelková v Brně věřit, že je to teprve pětiměsíční koťátko a paní Anciau v Olomouci kroutila hlavou nad tím, že kočička v osmi měsících může vážit téměř 5 kilo. V obou kotěcích třídách byla bezkonkurenčně největší koťátko!

V srpnu 2009 se stala Sisinka poprvé maminkou. Počet koťátek, který přivedla na svět, byl úctyhodný a nečekaný! Devět nádherně vybarvených miminek bylo pro mě obrovské překvapení. Jeden kocourek bohužel šestý den zemřel, ale ostatních osm koťátek jsme společně odchovaly a vyrostla z nich nádherně umazlená a uvrněná koťata. Bylo velice zajímavé, že se ve vrhu neobjevilo ani jedno koťátko s ředěnou barvou. Teprve při svém druhém vrhu měla Sisinka koťátka v ředěných barvách. V třetím vrhu Sisinka zopakovala některé barvy z prvního vrhu a tak Sněhulák byl téměř přesnou kopií Snížka, Laolka Femky a Lukas byl téměř celý Falco. Nyní je Sisinka již vykastrovaná, na její váze se trochu projevila láska k jídlu, sice se snažíme to ukočírovat, ale jde to těžko.

© Eli's Castle, CZ • All rights reserved • webdesign by Alena Cihlářová